RTA studentu domu graudi ( De profundis - "iz dziļumiem" jeb no iekšām nākušais) 

 
- Semaforu izmantošana prasa rūpīgu plānošanu un dizainu, lai izvairītos no tādām problēmām kā procesu badīšana vai mirgošana.
- Neskatoties uz visas problēmas nopietnību, neviens vīruss nevar nodarīt tik daudz ļauna kā bāls no uztrūkuma lietotājs ar trīcošām rokām!
- Studiju darba tēma: Gravitācijas izmantošana datorspēlēs
-  Cietais disks nevar strādāt bezgalīgi normāli. a
- Eksistē 1 bita procesori , kā ari 512 bitu , bet plašāk izmantotākās procerosu mikroshēmas ir 32 un 64 bitu.
- Komponente, kas padod strāvu pārējām komponentēm saucās barošanas bloks. Tipiskam galda datoram tas izskatās pēc nelielas kastes, kas parasti ir novietota datora korpusa kādā no stūriem un tā ir komponenta, kas ir savienota ar elektrības padevi.
- Dažas instrukcijas manipulē programmas kounteri nevis veido datu rezultātu kā instrukcijas, kas ģenerāli saucās "jumps", un  atvieglo programmas darbību kā cikli, kondicionālas programmas izpildes, un funkciju eksistence.
- Daži no RAID līmeņiem, piemēram RAID 1 un RAID 5 var tikai paciest viena diska bojājumu.
- Kā arī ir iespējams paātrināt procesoru, palielinot to taktu frekvenci un spriegumu, bet, tas ir bīstama metode, jo galu galā var salauzt ne tikai procesoru, bet arī mātesplati, vai arī zaudēt datus no cietā diska, tāpēc šī metode nav iekļauta.
- Uzņēmuma darbība Internetā ir neliela, kas mūsdienās paliek arvien svarīgāka.
- Parole ir jāglabā šifrēti un sālīti.
- Vecāka gājuma cilvēkiem problēmas sagādā elektroierīču lietošana, kur nu vēl izpratne par eParaksta lietošanu un funkcionalitāti.
- Būtu jāievieš procedūra, lai nodrošinātu, ka grāmatvedība tiek deaktivizēta, kad darbinieki atstāj darbu vai pāriet uz dažādām lomām.
- Sistēmas maģistrāles ir vadi, pa kuriem notiek datu, strāvas kustība.
- Datora operācijas temperatūru nodrošina dzesēšana (fēni vai ūdens dzesēšana).
- Myusa Peteris satej kas vaga na itu epostu otdud referati deļ "kredīts".  a
- Nesankcionētas piekļuves gadījumā persona tiek brīdināta ar paziņojumu, ka tai nav tiesību piekļūt sistēmai.
- Lai nodrošinātu informācijas drošību, katram lietotājam tiks piešķirts lietotājvārds un parole, kas nodrošinātu nepiederošu personu piekļuvi informācijai.
- Katrai tehnologijai mēdz būt gan trūkumi, gan priekšrocības un Windows reģistri ir viena no tehnoloģijām, kurai to ir daudz.
- Microsoft kompānijai bija jābūt spējīgai attēlot kompleksas OLE vērtības iekš Windowsa tādā manierē, lai atspoguļotu viņu struktūru, citiem vārdiem sakot – hierarhiski.
- Iespējams, ka jūs esat par viņiem dzirdējis. Iespējams jūs esat ticis brīdināts par bīstamībām sakarā ar windows reģistriem. Nu bet kas tas tomēr ir?
- Pagaidām esmu dzīvs, tik maģistra darbu, visticamāk, nebūšu spējīgs izstrādāt. Ja pēc darba turpinu sēdēt pie datora, tad nenormāli veselība sāk bojāties.. hmm, dīvaini izklausās ganjau, bet vismaz taisnība. Dators kā gateris, tomēr atsāj pēdas uz veselību.a
- Kad satvertais mehānisms bija izfrēzēts un samontēts, pamatne bija izgriezta no biezāka materiāla, un, kad viss kopā salikās, manipulators jau sāka izskatīties pēc manipulatora.
- Robota satvērēja forma bija nošpikota no laboratorijā uzstādītā manipulatora.
- Kad plate tika izņemta no šķīduma un noņemta plēve paveras ļoti patīkams skats - abi slāņi tika perfekti savietoti.
- Pneimatiskās piedziņas lielākais trūkums ir tas, ka to ir grūti vadīt, jo gaiss ir saspiests škidrums.
- Šim uzņēmumam pašam par sevi nav programmatūru, kas darbu padarītu ērtāku un ātrāku, jo viss tiek rēķināts ar kokām.
- Iesūtu Jums referātu priekšmetā "Operētājsistēmas", tēma - "BOOT ieraksta struktūra". Sakarā ar to, ka darbu vajadzēja nodot vakar un man tagad nāk miedziņš, nepabeidzu MBR reverso inženieriju līdz galam. Ņemiet par labu un tiekamies pēc 6 stundām...
- Tehniskais atbalsts atrodas IT centrā, kur ir auksti kvalificēta datortehnika un programmatūra.
- Bet tomēr risks eksistē jau pašlaik un nekādas jaunas tehnoloģijas neglābs vecu labu cietu disku, beigu beigās viņš aizies mierā.
- Visi esam dzirdējuši teicienu "Par velti neko dabūt nevar". Internetā tas darbojas vēl spēcīgāk nekā citur.
- Praktiski katrā datorā, izņemot lielas kompānijas un militāras organizācijas, ir cietais disks un es pacentīšos izstāstīt Jums par to.
- No visām šīm kļūdām par pašu bīstamāko tiek uzskatīta "Netīrā lasāmība". Nedaudz mazāk bīstama ir "Neatkārtojoša lasāmība" un par pašu nenozīmīgāko tiek uzskatīta "Spoku rindas".
- Datortīkls sāk aizstāt avīzes un grāmatas.
- Sākumā bija sastopami arī 5.25" cietie diski, taču mūsdienās tādus vairs neražo, jo tos nav iespējams izgatavot pietiekoši ātrus (pārāk lieli centrbēdzes spēki, kas deformē plates).
- Python ir "ļoti augsta" līmeņa valoda, augstāka par C,C++ un līdzīgām.
- Darbs rakstīts ar četriem punktiem un beigās secinājumi un rekomendācijas, kuras pierādīs darba jēgu un vai darbs nav bijis veltīgs, un izteiks darba jēgu.
- Cilvēkam ir sirds, bet datoram - procesors. Cilvēkam ir viena sirds, bet datoram var būt vairāki procesori, tā palielinot datora ātrdarbību.
- Tad kad cieto disku izmēri sāka sasniegt dažus simtus megabaitus, tika sasniegtas un pārsniegtas minimālās šīs adresācijas sistēmas adrešu vērtības. [ja tu lasi šo tekstu, tad zini, ka tas, kas tev to iedeva nav īstais referāta autors!].
- Ja lielāka centrālo procesoru taktsfrekvence, konveijera dziļums, kešatmiņas apjoms, tranzistoru izmērs, kristālvirsmas izmērs, ligzdas tips un atbalstītās tehnoloģijas, jo krutāks tu esi un šikāks ir tavs dators!
- Tālākais operētājsistēmas ielādes process ir atkarīgs no operētājsistēmas. Vienkāršām sistēmām tas ir vienkāršs, sarežģītām - sarežģītāks.
- MS-DOS uzrakstīts tā, lai aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas un izpildītu vairāk funkciju.
- L1 ir kešatmiņa, kas noder, lai ātri piegādātu atkārtoti nepieciešamo informāciju. Nav daudz ko teikt - jo vairāk, jo labāk.
- Piemērs no pūķa spēles - mums ir jāuzglabā informācija par trīs brīnumzālītēm (vai tās jau ir paņemtas).
- Ja procesors veic atmiņas lūgumu, lūgums vispirms pāriet primārā kešatmiņā.
- Autobusu orientēta īstenošana ir RAID kontrolieris, kas izmanto ātrgaitas autobusu datoru, kurās tās uzstādītas (nesen parasti izmanto autobusu PCI).
- Ja operatīvā atmiņa nav riktīgi ielikta, slēdzot iekšā datoru viņa vienkārši nodegs uzreiz.
- Pie datora ārējās tīrīšanas pieder arī pele un tastatūra.
- Ievadprakse bija interesanta, jo tiku pie iespējas pastrādāt ar dažādiem datoriem palīdzēt cilvēkiem ar viņu konfigurāciju.
- Vēl tika atnests dators uz garantijas remontu. Pie problēmas tika minēts nestrādājošs disku lasītājs. Kā izteicās darba vadītājs, viņiem šis klients ir kā melnā avs. Vismaz reizi mēnesī viņš regulāri atnāk ar šo datoru un atkal ar kādu jaunu problēmu.
- Displeji nemanot bojā redzi.
- Kā jau tika mīnēts, firmā katram datoram ir sava loma.
- Balstoties uz DB atgrieztajiem masīviem no funkcijas "Datu savākākšana no datubāzēm" tiek veidots un izvadīts lietotājam preču saraksts.
- Kā jau tas ir zināms programmatūras izstrādātāju lokā, klients pēc savas būtības ir dīvaina un kaprīza būtne, kas parasti īsti nezin pati, ko vēlas ieraudzīt.
- Šajā logā iespējams nolādēt sev vajadzīgo failu uzrakstot gan latvisko, gan krievisko nosaukumu.
- GPL(GNU General Public licence) - licenci izbradāja Ričards Stollmans 1988.gadā GNU projekta ietvaros.
- Sanāca tāds kods, kas vienkārši liek datora pīkstulim nepārtraukti pīkstēt.
- Vecākie atmiņas modeļi jau neražojas, bet arī bija diezgan pieprasīti - it īpaši visādās valsts un komerciestādēs, jo grāmatvedībā pat tagad var sastapt dinozaurus no 286 līdz Pentium II.
- Parasti operētājsistēmu izveidotāji sniedz sistematizētajiem programmētājiem plašu līdzekļu sinhronizācijas spektru.
- Nevērība sinhronizācijas jautājumos daudzplūsmu sistēmā var novest pie uzdevuma nepareizas atrisināšanas vai pat pie sistēmas iziršanas.
- Tieši bufera pārpilde pēdējos gados ir bijusi viena no visizplatītākajām programmu ievainojamībām un programmētāju galvassāpēm. Kā piemēru var minēt to pašu nelaimīgo tārpu Blaster, kurš liek par sevi manīt vēl šodien, ja pieslēdzam tīklam datoru bez attiecīgajiem ielāpiem.
- Jāatzīst, ka beidzot arī lielie brendi ir sākuši domāt par šo problēmu, izstrādājot procesorus ar Execute Disable Bit, izlaižot jaunas programmu versijas, kurās praktiski ir labota tikai bufera pārpildes problēma, bet tas viss ir tikai cīņa ar sekām. Interesanti, ar kuru galu viņi domāja pirms kādiem desmit gadiem.
- SQL Brute ir instruments, ar Brute piespiežot datus no datubāzēm, izmantojot neredzīgajiem SQL injekcijas problēmas.
- Par Automagic SQL Smidzinātājs ir automātisks SQL injekcijas līdzeklis, kas paredzēts, lai palīdzētu ietaupīt laiku par izplatības testēšanu. Tas ir tikai paredzēts, lai strādātu ar vaniļas Microsoft SQL injekcijas caurumiem, kad kļūdas tiek atgrieztas.
- Jūsu disks griežas praktiski patstāvīgi, pat kad jūs uz viņu nekā neierakstāt un nekā no viņa neizlasāt, un ar katru apgrozījumu, lasīšanas vai ieraksta katru operāciju, viņš pamazām tuvojas pie savējās dabiskās "nāves".
- Skaļi klikšķi, kas ir dzirdami no cietā diska - tā ir viņa galvu novietošanas skaņa. Visticamāk, tā ir skaņa, kas ir saistīta ar diska temperatūras izmaiņām vai ar galvas sitienu pa plāksni. a
- Ja lēts barošanas bloks nodeg un nosūta augstsprieguma impulsu uz cieto disku, tad viņš nogalina viņu nevis lēnām, bet praktiski vienā mirklī.
- Kad dators no cietā diska izņem gabalu informācijas, tas ātrākai piekļuvei to noglabā atmiņā.
- Kompilators ir kā grāmatu tulkotājs, bet interpretators ir kā sinhronais tulkotājs.
- Pirmajā acu uzmetienā liekas, ka šie datori ir monstri, līdzīgi brontozauriem, kuri izmiruši neizturot konkurenci ar mainīgajiem un labi pielāgotajiem personāldatoriem. Bet tas ir tikai pirmais iespaids.
- Tāpēc jaudīgas skaitļojamās mašīnas turpināja eksistēt, aizejot mazliet ēnā. Šos datorus sauc par superdatoriem.
- Pāri visām paralēlām izskaitļošanām kā zobens nokarājas Amdāla likums.
- Pārsvarā tiek pieņemts, ka Linux kodols ir kā monolīts.
- Mēs apskatīsim, no kā sastāv Linux, un kas viņā ir tāds īpašs, ka cilvēki ar šaubām domā par operētājsistēmas maiņu savos datoros.
- Vārds , Linux, manuprāt ir jau daudziem pazīstams.
- Deskriptoru tabulas dzīvo atmiņas sistēmā un tās izmanto procesos, lai varētu izpildīt adreses translēšanu.
- Kaut gan viss tika stādīts priekšā sākot ar 286, operētājsistēmas pasaule agrajos 80-s bija iesprūdusi tieši DOS.
- DOS pagarinātāji lielākoties tiek izmantoti DOS spēlēs (pēdējos gados standarta 640Kb DOS ierobežojums aizgāja no nelokāma līdz pavisam jocīgam, jo spēles kļuva ļoti apjomīgas.
- Kad procesors darbojas reālajā režīmā, tad tas strādā līdzīgi kā "8088 uz steroīdiem".
- Reģistru koriģēšanu tomēr labāk uzticēt šīs jomas profesionāļiem, ja vien Jums nav vēlmes nodarboties ar vairākkārtīgu Windows pārinstalēšanu.
- Par Windows reģistriem, to mainīšanu un pārējām ar to saistītajām lietām būtu iespējams runāt vēl daudz un dikti, tomēr ierobežotā darba apjoma dēļ man nav iespējas to turpināt.
- Reģistrs ir Microsoft Windows XP sirds un dvēsele.
- Šifrēšana ir darbība, kura pārveido cilvēkam saprotamus datus nesaprotamā valodā.
- Praksē strādāju izdevniecībā. Avīze iznāk, bet dažreiz knapi-knapi.
- Prakses vietas tehnika un programmatūra pilnībā atbilst tām prasībām, ko tiem izsniedz veikala darbinieki.
- Ethernet ir ļoti skaista, bet grūti saprotama definīcija.
- Programma ir izstrādāta Latvijā, tai ir latviešu saskarne, un tā regulāri atjaunojas, sekojot līdzi izmaiņām likumdošanā. a
- Skolā tiek izmantoti aptuveni 67 datori ar plašu konfigurācijas diapazonu.
- Pārsvarā datoriem ir CRT monitori ar 17" izšķirtspēju.
- Pirmais pārnēsājamais mobilais telefons bija Motorola DynaTAC 8000X. Pēc mūsu tagadējās sapratnes - ķieģelis.
- Protams, gadās arī kurioza situācija, kad gan serveris, gan LAN ir pilnīgā darba kārtībā, bet VAS "Latvenergo" pēkšņi pārtrauc piegādāt elektroenerģiju. Šādi gadījumi mūsdienu datortehnikas piesātinātā uzņēmumā ir līdzvērtīgi pēkšņiem plūdiem vai ugunsgrēkam.
- Vienlaicīgi procesi šinī sistēmā nav paredzēti. Ja es pareizi izprotu vienlaicīgu procesu būtību.
- LAIS ir pilnīgi neatkarīga sistēma, kuru izmanto lombarda darbinieki.
- Ieteicams mūsdienu skarbajā virtuālajā vidē uzstādīt arī kādu pretvīrusu programmu, lai datus no cietā diska neizdzēstu kārtējais vīruss.
- Sistēmbloku nebūtu vēlams kratīt, raustīt vai kaut kā citādi kustināt tā aktīvas darbības laikā.
- Cieto disku nevajadzētu nēsāt apkārt pie paziņām vai uz darbavietu.
- Kādreiz mēs visi droši vien esam sev jautājuši: vai mans procesors nav par lēnu, vai ir pietiekami daudz operatīvās atmiņas. Pirms kāda laika, iegādājoties datoru, iespējams, nemaz nenojautāt, ka vēlāk savā cietajā diskā gribēsiet glabāt filmas.
- Neskatoties uz to, ka asamblervaloda ir ļoti sena, to izmanto arī mūsdienās, lai programma strādātu ātri un aizņemtu ļoti maz atmiņas, piemēram, draiveri, vīrusi.
- Ja grāmatvedības datoram būs sarežģīta parole un to regulāri mainīs, tad aktuālā parole visdrīzāk būs pielīmēta pie ekrāna, lai grāmatvede to varētu ērti ievadīt.
- Sistēmu drošības un citu īpašību neizpratne var novest mūs līdz visai kuriozām, vai pat izmisīgām situācijām.
- Laikam ejot, cilvēki ir kļuvuši visnotaļ paranoiski, kad runa ir par viņu datu drošību.
- Satikšanās ar jaunu operētājsistēmu vienmēr ir mazliet satraucoša, šo sajūtu var salīdzināt ja nu vienīgi ar pirmo tikšanos ar, hm, kā to pateikt,....jums svarīgo cilvēku. a
- Pēc Microsoft teiktā, Vista koncentrēsies uz sen nospraustām Windows pamatvērtībām - drošību, uzstādīšanas ērtumu, vadāmību un ātrdarbību. Ļoti šaubāmies vai pēc šī visnotaļ "izsmeļošā`' Microsoft paskaidrojuma kaut kas palika skaidrāks.
- Dzīvē tas parasti izpaužas tā, ka dators sāk bremzēt atverot failus, cietā diska lampiņas labu laiku neizdziest, un vēl pēc brītiņa sistēma atkal sāk lēnām atgūties.
- Cik mēs zinām, datoram ir divas atmiņas: virtuālā un fiziskā. Ir fakts, lai arī cik daudz operatīvās atmiņas nebūtu datoram, kaut kad tā vienmēr izbeidzas.
- Bibliotēka ir diezgan konservatīva organizācija, kura eksistē jau krietni ilgu laiku.
- Analizējot C# koda drošību, var teikt, ka tas ir tikpat drošs kā Java kods, ja programmētājs raksta programmu pareizi, vai arī tikpat nedrošs kā C++, ja rakstīts tiek nepareizi.
- Praksē es uzzināju, kā internets nokļūst pie mums mājās, kā tas viss ir organizēts, kurš kuram un par ko maksā.
- Tas arī ietver sevī partīcijas, kuras nosaka atšķirīgas sekcijas uz datora cietā diska. Galvenokārt, ja kaut kas notiks ar šo nelielo 512 baitu lauku, jūsu uz cietā diska - smadzenes ir mirušas. Savā ziņā briesmīgi.
- Failu sistēmai FAT32 ir daudz priekšrocību un arī daži trūkumi salīdzinot ar priekšgājējiem un pat salīdzinot ar NTFS. Protams, ka šai failu sistēmai ir arī trūkumi, kuri ir arī ne mazsvarīgi. Tomēr datorlietotāji vēl tomēr paliek pie pārbaudītām vērtībām.
- Ar katru gadu informācijas sistēmas paaugstina savu kvalifikāciju. a
- Es uztaisīju nelielu un vienkāršu programmu. a
- Lai klienti labprāt ietu uz SIA "...." veikalu, viņu vajadzētu modernizēt. Piemēram, durvis, kuras pašas taisās vaļā, kad nāk klients.
- Nezinot, kurā modulī ir kļūda, programmētāji var vainu velt viens uz otru, kas pasliktina attiecības, garastāvokļus, bet kļūdu atrast ir grūti.
- Nodaļas darbinieku rīcībā ir 8 datori, desmit datoriem konfigurācija un parametri praktiski neatšķiras.
- Šo divu nedēļu laikā man radās skaidrība par NATURAL valodas darbības principiem. Grūtības sagādāja tas, ka šinī valodā rakstīt programmas bija sarežģīti, jo vide kādā mēs rakstījām bija primitīva.
- Atbalsta aptuveni jebkuru protokolu, kā piemēram ISDN, HPR, SNA un IP, lai palīdzētu savienoties lietotājam pie jebkuriem datiem, jebkur.
- Programma ir izveidota tā, lai lietotājam būtu ērti izmantot to jebkurā vietā un jebkurā laikā.
- Pavadzīmju izrakstīšanai ir nepaciešams datu izvads.
- Problēmas, kuras radās prakses laikā, pārsvarā tika saistītas ar praktisko iemaņu trūkumu, taču tās tika papildinātas.
- Kaut uzņēmumā strādā tikai pieci darbinieki (ieskaitot galveno), viņi spēj sadalīt savus pienākumus.
- Protams, nedaudz laika aizgāja, lai iemācītos vēl nezināmo, pārsvarā par datubāžu veidošanu.
- Ja , piemēram, mums ir cietais disks 4Gb un mēs sadalām to divās partīcijās, tad mums sanāk, rupji runājot, divi cietie diski.
- Valodas draivera nobrukšana nebūs par iemeslu tam, lai latviešu simboli failu nosaukumos pārvērstos par ķeburiem.
- Win64 - win32 64 lādiņu versija, saturoša papildfunkcijas izmantošanai 64 lādiņu datoros.
- Strupceļu mūsdienīgā operētājsistēmā parasti, paskata, kā diezgan liels nepatikums.
- Veicot darbu apstiprināju savas priekšnojautas par to, kā notiek operatīvās atmiņas sadalījums.
- Labums ir tāds, ka viss tiek smalki piefiksēts un automātiski izlabots, ja gadās kļūda, piemēram, ja kopē failu no viena foldera uz otru un pārtrūkst elektrība, tad atkal ieslēdzot datoru, fails tiks pārkopēts pilnībā vai arī atsaukta šī darbība. Katrā ziņā nepaliks kaut kādi 'kreisie" dati, kas īsti nekam neder un traucē programmu darbam.
- Termins boot (ielāde) ir atvasināts no vārda bootstrap (siksniņa zābaka aizmugurē, kas palīdz apaut kāju) un radās pēc asociācijas ar metodi, ar kuras palīdzību dators tiek iedarbināts. Kā jūs uzvelkat lielo zābaku, turoties aiz mazas siksniņas, tā arī dators ielādē no sākuma nelielu programmu, kura pēc tam "ievelk" aiz sevis operētājsistēmu.
- Šī programma neko nedara, tikai sākas un uzreiz beidzas. Palaižot to nekas nenotiks. a
- Mana programma sekmē bērnu garīgās atpalicības attīstību. a
- Manā veidotajā datubāzē ir kļūdas, kuras atklājās darba gaitā, tās ir nenovēršamas.
- Puse no datorklasēm ir apgādāti ar speciāliem datorgaldiem ar izbīdāmu paliktni tastatūrai un speciālai vietai priekš keisiem. Bet ir viens mīnuss. Te nav speciālu krēslu ar regulējamu augstumu, tieši tāpēc var rasties dažādas slimības. Trūkums ir tāds, ka datorklasēs ir pārāk silti, kas pasliktina darbu.
- Minidatori - datori, kuri aizņem pusi no kubikmetra.
- Superdators ir dators, kura svars sasniedz 1 tonnu.
- Programmas kodu izbradāšanai piemērota valoda PHP.
- Aparatūra ir morāli novējojusi.
- Līdzīgas programmas neesu redzējusi un sastapusi. Ir z/s grāmatvedības uzskaites programmas, bet dzīvnieku uzskaites programmas nav redzētas.
- AMD un Microsoft stipri rekomendē lietotājiem turpināt izmantot trešdaļu antivīrusu programmu lietojumprogrammu aizsardzībai.
- X2 divkodolu procesors spēj atslēgt laiku, kas ir nepieciešams komponentu pārprojektēšanā.
- 64 bitu procesori ir nākotnes tehnoloģija. 64 bitu datori nepaātrina teksta redaktoru darbu, bet dramatiski uzlabo citu, jaudīgāku, lietojumprogrammu darbu.
- PATA sākumā sauca par ATA, pēc tam, kad parādījās SATA, tos nosauca par PATA.
- Cietais disks- kāda ir pirmā doma, kas iešaujas prātā, izdzirdot šo divu vārdu salikumu? Tiem, kuri mazāk saistīti ar datortehniku, var šķist, ka tas ir kāds diskveida priekšmets no cietas konsistences materiāla. Tā gluži nav, jo būtībā tā ir datora pastāvīgā atmiņa, kurā ierakstītie dati saglabājas arī bez barošanas avota klātbūtnes, un tīri tehnoloģiski disks ir ciets tikai no ārpuses.
- Cietais disks no ārpuses atgādina nelielu kastīti, bet iekšpusē tiešām atrodas disks, kas pārklāts ar magnētisku slānīti.
- Tādējādi, grāmatvedis varēs aplūkot, pievienot vai, ja ir nepieciešams palobot datus no jebkuras vietas pasaulē vai, tikpat labi, sēžot mājās, tikai būs nepieciešams interneta pieslēgums.
- Programma ir izveidota, lai to varētu izmantot tikai vienā vietā – B... pagasta padomē. Lai strādātu ar doto programmu, nav nepieciešams nekāds jaudīgs dators, nav arī noteikta kāda operētājsistēma. Ir vajadzīgs tikai tāds dators, kuram var pieslēgt internetu.
- Ja tiek ievadīti nepareizi autorizācijas dati, tad uz ekrāna tiek parādīts – „nepareizs lietotāja vārds vai parole” un tālāk programma neaiziet.
- Jebkurā grāmatvedības programmā ir realizētas atskaites. Tā ir arī manā programmā.
 
 
Iesākts - 2005.gadā.